PRAWO UWALNIA DŁUŻNIKÓW OD DŁUGÓW

www.pap.pl | 12 maja 2015 |

MK_head_miniWażną częścią dyskusji VI Bankowego Forum Wierzytelności była ocena przez ekspertów zmian w Ustawie o komornikach sądowych i egzekucji. Przedstawiciele firm z rynku wierzytelności krytycznie ocenili stosowane przepisy o upadłości konsumenckiej. (…)
Eksperci Forum odnieśli się także do zmian w przepisach o komornikach sądowych i egzekucji. Dotychczas ponad 50% rynku egzekucji obsługiwało 40 – 50 dużych kancelarii komorniczych. W środowisku określano je, jako tzw. “hurtownie”. Nowe przepisy wprowadzają rejonizację i ograniczenia w liczbie spraw prowadzonych przez jedną kancelarię. Zdaniem Michała Kwiecińskiego, zmiany w prawie komorniczym, to przykład interwencjonizmu państwowego.
“Konkurencja działająca na tym rynku spowodowała, że małe kancelarie przestały świadczyć swoje usługi. Nowelizacja przepisów uderza bezpośrednio w duże kancelarie. Teraz klient, który będzie zlecał np. 200 spraw do egzekucji zamiast zatrudnić jedną kancelarię do obsługi będzie musiał współpracować z kilkudziesięcioma agencjami. Państwo zadecydowało za klienta, komu ma płacić za usługi egzekucyjne. Efekt będzie taki, że koszty egzekucji wzrosną i to drastycznie” – powiedział Kwieciński.

Więcej na: www.pap.pl

PRAWO UWALNIA DŁUŻNIKÓW OD DŁUGÓW
Przewiń do góry