Pozwy zbiorowe – Polisolokaty

pozwy zbiorowe polisolokaty

W publikacji zawarliśmy wiedze dotyczącą pozwów zbiorowych związanych z polisolokatami. Dowiesz się jak możesz dołączyć do pozwu zbiorowego oraz jakie są szanse na odzyskanie pieniędzy w taki sposób. Zapraszamy do lektury. 

Pozew zbiorowy jest to środek złożony przez grupę co najmniej 10 osób mający na celu ubieganie się o odszkodowanie. W pozwie powinny być zawarte informacje na temat szczegółów i okoliczności roszczenia. Musi być wykazane również, że pozwy wszystkich osób są do siebie zbliżone lub jednakowe.

Każdy z grupy pozywających powinien przedstawić szczegóły wraz z określeniem kwot wobec, których występuje roszczenie. Grupa osób składających pozew zbiorowy wyznacza swojego reprezentanta, który prowadzi postępowanie w imieniu własnym i jednocześnie na rzecz wszystkich pozostałychWynagrodzenie pełnomocnika występującego z pozwem grupy nie może być większe niż 20 procent kwoty, jaką sąd zasądził dla wnoszącego pozew.

W celu przystąpienia do pozwu zbiorowego polisolokaty należy wypełnić, krótki formularz znajdujący się na stronie kancelaria polisolokaty lub skontaktować się z naszą kancelarią telefonicznie. 

Udzielimy Państwu informacji jakie dokumenty należy przygotować oraz jak wygląda cały proces składania pozwu zbiorowego związanego z polisolokatą. Następnie zweryfikujemy informacje i odpowiem, czy kwalifikują się Państwo do grupy składającej pozew zbiorowy.

Dołączyć do pozwu zbiorowego możemy w czasie kiedy ostateczny skład grupy pozywającej nie został ustalony. Jeśli dana grupa została już zamknięta i sąd prowadzi postępowanie jest duża szansa, że za jakiś czas stworzy się nowa grupa składająca nowy pozew zbiorowy. 

Warto więc zasięgnąć informacji na temat obecnego stanu pozwu zbiorowego wobec danego ubezpieczyciela.

Szansa na odzyskanie środków pieniężnych z polisolokaty, które zajął ubezpieczyciel jest duża. W przeszłości zapadło wiele orzeczeń sądów mówiących o tym, że opłaty likwidacyjne są niegodne z prawem a ubezpieczyciel musiał wypłacić odszkodowania dla członków pozwu zbiorowego.

Przewiń do góry