Jak odzyskać pieniądze z polisolokaty?

polisolokata jak odzyskać pieniądze pomoc

Odzyskiwanie pieniędzy z polisolokat - jak dostać zwrot swoich pieniędzy? gdzie szukać pomocy?

W ramach poniższej publikacji przedstawiamy informacje dotyczące tego, czy odzyskiwanie pieniędzy z polisolokat jest możliwe, jak uzyskać zwrot swoich pieniędzy oraz gdzie szukać pomocy w powyższej sprawie. Zapraszamy do lektury.

Czym jest zwrot z polisolokaty?

Na początku warto przestawić, czym jest polisolokata, czyli polisa inwestycyjna.
W uproszczeniu jest to umowa ubezpieczenia na życia i dożycia w połączeniu z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Łączy ona w sobie ubezpieczenie na życie oraz elementy umów inwestycyjnych. Osoby posiadające polisolokaty zgodnie z umowami zobowiązane są do okresowego wpłacanie określonych kwot, które mają zostać przeznaczone na poczet tejże inwestycji.
 
Według oficjalnego założenia klient może po czasie wypłacić pieniądze zainwestowane w polisolokatę powiększone o zysk z inwestycji. 
 
Odzyskiwanie pieniędzy z polisolokat nie jest jednak tak proste, jakby mogło się wydawać ze względu na obarczenie umowy z ubezpieczycielami dodatkowymi prowizjami i opłatami za np. przedterminowe je rozwiązanie.

Gdzie szukać pomocy?

Osoby wyszukujące jakichkolwiek informacji o możliwości zwrotu pieniędzy z polisolokaty często rozpoczynają swoje działania od wpisania w wyszukiwarce haseł:

Od czego zacząć?

Zwrot pieniędzy z polisolokaty ma na celu odzyskanie wpłaconych w polisolokatę środków, a dodatkowo anulowanie kosztów rezygnacji z polisolokaty przed datą zakończenia trwania.
 
Jak zorientować się w swoich szansach na zwrot środków i od czego zacząć? Zachęcamy do lektury poniższego wpisu.

Jak odzyskać pieniądze z polisolokaty?

Osoby, które są w tej niekomfortowej sytuacji i zastanawiają się jak odzyskać pieniądze z polisolokaty powinny na początku przeanalizować, czy będzie to możliwe. Odzyskanie opłat likwidacyjnych wymaga dokładnego przeanalizowania konkretnej umowy, podpisanych przez klienta dokumentów oraz oczywiście znajomości przepisów prawa.

Nie należy oczywiście sugerować się informacjami, które przedstawił ubezpieczyciel, a zaczerpnąć profesjonalnej konsultacji. Najlepiej wybrać instytucję, które posiada doświadczenie w sprawach polisolokat oraz jest oczywiście skuteczna.

Istnieje możliwość rozpoczęcia postępowania sądowego w ramach którego przedstawiciel będzie reprezentował osobę pokrzywdzoną opłatą likwidacyjną. 

Warto oczywiście uzbroić się w cierpliwość, ponieważ procesy często są długotrwałe, jednak coraz pozwalają na odzyskanie swoich pieniędzy przez osoby, które zrezygnowały z polisolokat.

Jak ubiegać się o zwrot z opłaty likwidacyjnej? Kiedy można?

Odzyskiwanie pieniędzy z polisolokaty ze względu na dochodzenie swoich praw na drodze sądowej może wydawać się dość skomplikowane. W końcu składamy powództwo przeciwko olbrzymim firmom, które posiadają swój sztab prawników.

Warto jednak wiedzieć, że wszystkie osoby, które podpisały umowę polisy inwestycyjnej z ubezpieczycielem na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym mogą ubiegać się o zwrot środków z polisolokaty.

Możliwość wycofania się z polisolokaty i odzyskania środków posiadają osoby na które ubezpieczyciel nałożył karę w postaci opłaty likwidacyjnej za przedwczesną rezygnację.

Umowy często skonstruowane są w ten sposób, iż opłata wynosi to nawet blisko 100% zainwestowanego kapitału. Z drugiej strony polisolokaty wymagają systematycznych wpłat środków, przez wiele osób woli zrezygnować i utracić dotychczas wpłacone środki.

W przypadku zerwania umowy polisolokaty jesteśmy w stanie wywalczyć w sądzie zwrot swoich pieniędzy z opłaty likwidacyjnej. Warto zainteresować się tematem i umówić na bezpłatną konsultację z kancelarią specjalizującą się w polisolokatach.

Odzyskiwanie polisolokat - gdzie się zgłosić?

Kiedy wiemy, jak w teorii odzyskać pieniądze z polisolokat możemy zdecydować się na wybór specjalistów, którzy będą nas reprezentować na drodze negocjacji z ubezpieczycielem oraz ewentualnego powództwa sądowego.

Warto zgłosić się do kancelarii, w której wykwalifikowani prawnicy posiadają wiedzę w zakresie odzyskiwania pieniędzy z zakończonych przedwcześnie polisolokat. Ważne są tu:

  • doświadczenie w podobnych sprawach,
  • skuteczność,
  • wiedza z zakresu praw konsumenta,
  • wiedza z zakresu odszkodowań.

Kancelarie adwokacie specjalizując się w polisolokatach na podstawie konsultacji z osobą pokrzywdzoną są w stanie określić możliwości odzysku swoich środków oraz warunków współpracy.

Przewiń do góry